Sürücü Tanıtım Kartı Eğitimi

Sayın sürücü;

İzmir büyükşehir belediyesi’nin yolcu taşımacılığıyla ilgili yönergeleri kapsamında, büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde yolcu taşımacılığında kullanılan taksi / taksi dolmuş, öğrenci – personel servis aracı, minibüs ve otobüs şoförlerinin “şoför tanıtım kartı alması” gerekmektedir.

Şoför tanıtım kartı için gerekli olan eğitim seminerleri, covid – 19 önlemleri kapsamında mayıs ayı itibariyle online olarak düzenlenmeye başlamıştır.

Online düzenlenen eğitimlerde, kursiyerin eğitimi izleme süresi, izlediği tarih ve saat bilgisi, eğitimi tamamlayıp / tamamlamadığı gibi teknik bilgiler sistem üzerinden kontrol edilerek idareye iletilmektedir.

Bu nedenle; kişisel bilgilerinizle giriş yapacağınız sistemdeki eğitim videosunun tamamını izlemeniz büyük önem arz etmektedir. Eğitimi tamamladığınızda sistem elektronik olarak idareye bilgi verecek olup, “ eğitimi başarıyla tamaladınız ” şeklinde sms ile sizde bilgilendirileceksiniz.

Bundan sonraki süreçte dosyanız şoför tanıtım kartı düzenlenmek üzere belediyeye iletilecektir. Kartınız birliğimize ulaştırıldığında sms ile bilgilendirileceksiniz. Eğitimi tamamlamanızı takiben 5 ile 7 iş günü içerisinde kartlarınız birliğimize ulaşmaktadır.

Eğitim videosunu tamamını izlemeyen kursiyerlerin kart başvurularının kabul edilmeyeceğini belirtir, hepinize kazasız, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

İstenilen Belgeler

  • Başvuru Formu Başvuru Formunu indirmek için tıklayın (Dosya Türü: PDF, Boyutu: 246 KB)
  • 2 adet vesikalık fotoğraf
  • Adli sicil kaydı ( resmi kuruma verilmek üzere e-devlet üzerinden alınabilir) (Adli Sicil Kaydı bulunan şoförler; Yetkili Avukat tarafından Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin 4.Maddesinin (ıı) bendi ile 34. Maddesinin 1. Fıkrasının “d” bendinde belirtilen suçlar ile “Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’nin” 5. Maddesinin 1. Bendinin a),b) ve c) alt bentlerinde yer alan suçlardan olmadığını belirtir onaylı Matbu Saygınlık Belgesi) Matbu Saygınlık Belgesini indirmek için tıklayın (Dosya Türü: PDF, Boyutu: 212 KB)
  • Psikoteknik belgesi ( e – devlet üzerinden alınabilir)
  • Ehliyet ( sürücü belgesi ) fotokopisi
  • Sürücü belgesi ceza puanı sorgusu ( e – devlet üzerinden alınabilir )
  • Uyuşturucu ve keyif verici madde testi ( kurumumuzda yapılmaktadır )