Başkanın Mesajı

Sayın Ziyaretçiler 

İESOB, İzmir İl sınırları içerisindeki 129 esnaf sanatkar odasını ve kayıtlı 340.000, aktif 105.000 esnaf sanatkarı 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu hükümlerine göre çatısı altında toplayan kamu tüzel kişiliğine sahip bir kuruluştur. Birliğimiz üye sayısı itibariyle İzmir’in, esnaf ve sanatkarlarımız ise Türkiye’nin en büyük ve en geniş sosyo-ekonomik kesimi konumundadır. 

Hemşerilerimiz her gün en az bir üyemizle; bakkal, taksici, manav, elektrikçi, sıhhi tesisatçı gibi meslek grupları olarak karşılaşıyor. Her ailede en az bir kişi esnaf ve sanatkarlıktan veya bunların faaliyetlerinden geçimini sağlıyor. Dolayısıyla esnaf ve sanatkarlarımız halkımız ile en yoğun teması olan grupların başında geliyor. Bu sanal ortamda ise hemşerilerimiz; ülkemizin ve şehrimizin en dinamik ve cefakar insanları olan esnaf ve sanatkarlarımızın çatı örgütü olan İESOB ve faaliyetleri ile ilgili bilgi almak, kendilerine en yakın esnaf ve sanatkarımızı bulmak, İzmir ve Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmeleri haftalık ve aylık ekonomik raporlarımız ile takip etmek şansına sahip olacaktır. Bu ortamın toplumsal yaşamın niteliğinin geliştirilmesine katkısının artırılması açısından hemşerilerimizin gerek bu sayfamız gerekse üyelerimiz olan esnaf ve sanatkarlarımıza ilişkin öneri ve taleplerini bizlere her zaman iletmelerini diliyoruz.

Esnaf ve sanatkarlarımız, bizim can yoldaşlarımız, kader arkadaşlarımız… Onlar da bu platform aracılığıyla sanal dünyanın sunduğu imkanlara daha fazla ulaşma şansına sahip olacak, hem halkımız hem diğer üyelerimiz hem de Birliğimiz ile bu kulvardan da iletişime geçebileceklerdir. Birliğimiz; bu platformu esnaf ve sanatkarlarımız açısından daha faydalı olacak şekilde sürekli yenilemeye ve geliştirmeye yönelik çabalarını aralıksız sürdürecektir. Böylece varlık sebebimiz olan üyelerimize yönelik hizmetlerimizi çağın getirdikleri ve gerektirdikleri ile daha uyumlu hale getirmeye çalışacağız.

İESOB olarak web sayfamızın tüm kullanıcılara faydalı olmasını temenni ederken tüm vatandaşlarımıza ve üyelerimize sağlıklı, bereketli ve huzurlu günler diliyorum.

Saygılarımla,


ZEKERİYA MUTLU
İESOB Yönetim Kurulu Başkanı